Розвиваємо уважність дитини

Батьки повинні займатися з дитиною з її народження. Для цього не обов’язково витрачати багато часу на навчання – прості ігри допоможуть закласти основи для життєво важливих навичок. Уміння помічати найдрібніші деталі і запам’ятовувати їх стане відмінним кроком на шляху до досягнення своєї мети. Розвиваючи логічне мислення, уважність і кмітливість у дитини, батьки із самого раннього віку закладають фундамент, на якому в подальшому буде рости дитина.


В мережі Інтернет запропонована маса рекомендацій щодо розвитку уваги і пам’яті малюків. Вони допомагають покращувати зорове і слухове сприйняття. Ігрова форма занять дозволяє залучити будь-якого, навіть саму непосидючу дитину. З кожним разом ігри стають все складніше, тому малюк навряд чи втратить інтерес.


Почати розвивати уважність і кмітливість можна з дошкільного віку, ігри головоломки стануть у нагоді. Малюки не зможуть довго концентруватися на грі, тому досить 5-10 хвилин для перших занять. Ви можете зануритися в пізнавальну гру про флору та фауну. Вибирайте невеликі картки, на яких зображені найвідоміші тварини. Дитині потрібно буде з’ясувати, хто із запропонованих персонажів говорить «гав» або «му». Коли малюк успішно впорається із завданням, можна буде ускладнити гру. Тепер потрібно вибирати, що їсть вибрана тварина або де вона живе, хто її господар так з ким із інших тварин вона товарищує.


Ігри для поліпшення пам’яті


У подібних іграх також не обійтися без карток з малюнками. Тут треба показати дитині кілька яскравих картинок, він повинен буде запам’ятати, хто зображений на малюнку. Далі – перевернути картку, попросивши вгадати, на який з них хто намальований.


Ще одна цікава гра – матрьошки. Запропоновано безліч зображень матрьошок, які одягнені в різнобарвні наряди. Кожна лялечка виконує різну дію – сміється, закриває обличчя руками, дивується, складає руки на грудях і так далі. В якості доповнення до цих карток – окремі з різними кольорами. Мета гри – витягнути кольорову картинку, знайти матрьошку в одязі такого ж відтінку і виконати таку саму дію, як на зображенні.


Якщо дитина ще не вміє читати, вона зможе зіграти в не менш захоплюючу гру. На картках намальовані звірі, фрукти та інші предмети. Мета – якомога швидше знайти однакові картинки. Коли дитина навчиться читати, гра ускладнюється. Тепер потрібно взяти картку з написаною назвою тварини, після чого швидко знайти її на зображенні.

16.07.2021Всего задач: 979
rss Twitter